Blogy

Strana 1 z 6612345...102030...Poslední »

AdWords Editor nyní podporuje štítky, upgradované adresy URL, reklamy v aplikacích a další funkce!

Na konci loňského roku jsme představili AdWords Editor ve verzi 11.0, která přinesla nejvýznamnější aktualizaci tohoto nástroje od jeho uvedení v roce 2006. Dnes přicházíme s další skvělou aktualizací nástroje AdWords Editor, která je k dispozici všem inzerentům po celém světě. Tato verze obsahuje plnou podporu štítků, upgradovaných adres URL, reklam pouze pro volání, reklam v mobilních aplikacích a mnoho dalších funkcí. Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Štítky
Na základě vašich názorů jsme do AdWords Editoru nově začlenili plnou podporu štítků. Pomocí štítků lze objekty v účtu (například kampaně a klíčová slova) efektivně organizovat do smysluplných skupin. Díky tomu budete moci snadno a rychle filtrovat údaje a vytvářet přehledy těch, které jsou pro vaši firmu nejrelevantnější.
Štítky lze nyní v AdWords Editoru snadno vytvářet, upravovat a mazat, a to pomocí karty Štítky pod položkou Sdílená knihovna. V přehledech dat můžete přiřazovat a odstraňovat štítky u kampaní, reklamních sestav, klíčových slov i reklam. Pomocí štítků můžete přehledy dat také filtrovat, případně exportovat a importovat jakékoli změny v účtu, které se štítky souvisejí.
Upgradované adresy URL
Letos jsme zavedli upgradované adresy URL, které vám pomohou ušetřit čas při správě informací ohledně měření adres URL a snížit počet případů, kdy Google prochází váš web. Poskytují také přístup k novým parametrům ValueTrack a k vlastním parametrům měření. Abychom vám usnadnili přechod na nový systém, k němuž dojde 1. července, přidali jsme podporu upgradovaných adres URL. Koncové adresy URL můžete nyní upgradovat pomocí AdWords Editoru, po upgradu navíc získáte možnost hromadně spravovat cílové adresy URL a měřicí šablony. Další informace o upgradu adres URL najdete v tomto článku zařazeném v centru nápovědy.
Reklamy pouze pro volání
Reklamy pouze pro volání představují snadný a účinný způsob, jak mohou uživatelé mobilních zařízení navázat kontakt s vaší firmou. Nyní můžete tyto reklamy vytvářet a spravovat pomocí AdWords Editoru.
Reklamy v mobilních aplikacích
Zobrazováním reklam v mobilních aplikacích můžete oslovit rostoucí počet uživatelů, kteří na mobilních zařízeních hrají hry, poslouchají hudbu a baví se. Pod položkou Klíčová slova a cílení můžete nyní nastavit zobrazování svých reklam v určitých typech aplikací, včetně konkrétních aplikací (nebo umístění) a kategorií mobilních aplikací, jako jsou Hry nebo Nákupy.
Rodičovství a vlastní zájmové kategorie v Obsahové síti Google
Demografické cílení vám umožňuje oslovit uživatele po celé Obsahové síti Google (GDN), kteří pravděpodobně spadají do určité demografické skupiny. Vedle kritérií týkajících se pohlaví a věku můžete nyní oslovovat zákazníky i na základě toho, zda jsou rodiči.
Pod položku Segmenty publika jsme rovněž přidali podporu pro vlastní zájmové kategorie. Pomocí funkce vlastního publika podle zájmů si nyní můžete vytvořit vlastní segmenty publika podle zájmů, které odpovídají cílům vaší firmy. Díky tomu budete moci oslovit ty pravé zákazníky se zájmem o vaše produkty a služby.
A mnoho dalších funkcí…
Nejnovější verze AdWords Editoru přináší také vylepšení vyhledávací lišty, širší podporu lokalizace a celkové zdokonalení navigace v uživatelském rozhraní. Další informace o všech nových funkcích se dočtete v tomto článku zařazeném v centru nápovědy.
Přejděte na AdWords Editor ve verzi 11.1 ještě dnes!
Autor příspěvku: Geoff Menegay, produktový manažer pro AdWords Editor

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Speciální online expozice připomíná 70 let od konce 2. světové války

Tento týden si celý svět připomíná konec druhé světové války. K této příležitosti zpřístupňuje Kulturní institut Google spolu s 27 světovými muzei některé vzácné historické sbírky online. Díky partnerství s Kulturním institutem Google mohou kurátoři těchto expozic představit veřejnosti artefakty minulosti a jejich příběhy a připomenout, jak se náš život od konce války změnil.

Jednou z takových online expozic je i výstava Poslední dny války, kterou spolu s Kulturním institutem Google připravilo Muzeum T.G.M. v Rakovníku.

T.G.M.


Výstava rakovnického muzea se tak zařazuje mezi další světové sbírky zobrazující příběhy z konce 2. světové války, které by neměly být zapomenuty. K nim patří například i unikátní fotografie z Varšavského povstání.


Warsaw Uprising.jpg

Martina Joneková
Google ČR

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Jednodušší vytváření přehledů u více typů kampaní


V průběhu příštích pár týdnů budeme vydávat tři nové funkce, které inzerentům s více kanály usnadní správu přehledů a zjišťování nejdůležitějších statistik.


Pro inzerenty s více typy kampaní a reklamních cílů může být vytváření přehledů únavný a časově náročný proces. Chcete-li například vytvořit přehled konkrétních cílů týkajících se kampaní ve Vyhledávací síti, Obsahové síti, nebo v Nákupech Google, musíte nejprve vyfiltrovat svůj typ kampaně a několikrát znovu upravit sloupce, než se vám podaří zobrazit údaje, které potřebujete. 

Díky třem novým funkcím pro vás bude nyní jednodušší:

● Filtrovat účet podle typu kampaně
● Rychleji najít příslušné sloupce
● Používat sady sloupců na základě reklamních cílů 

Jednoduše vyfiltrujte účet podle typu kampaně

Nový volič typu kampaně umožňuje rychle filtrovat účet podle typu kampaně. Můžete tak zobrazit pouze výsledky týkající se vašich kampaní ve Vyhledávací síti, Obsahové síti nebo v Nákupech Google. Pokud například vytváříte přehled výkonu v Obsahové síti, můžete jedním jednoduchým krokem rychle zobrazit všechny reklamní sestavy ve svých kampaních v Obsahové síti. Jednoduše vyfiltrujte typy kampaní, které chcete zobrazit


Zobrazte si příslušné sloupce na základě typu kampaně

Už vás unavuje neustálé přepínání sloupců, když přecházíte od přehledů kampaní ve Vyhledávací síti k přehledům kampaní v Obsahové síti? Naposled zobrazené sloupce, které se dříve ukládaly pouze podle karty (například podle kampaně, reklamní sestavy nebo klíčových slov) se nyní budou ukládat podle karty i typu kampaně.

Řekněme, že se nacházíte na kartě Reklamní sestavy a díváte se na sloupce Počet kliknutí a Prům. CPC u kampaně ve Vyhledávací síti. Pak se podíváte na reklamní sestavy v kampani v Obsahové síti a upravíte sloupce tak, abyste viděli Počet zobrazení a Prům. CPM. Když se nyní podíváte na kartu Reklamní sestavy u kampaní ve Vyhledávací síti, uvidíte sloupce Počet kliknutí a Prům. CPC. Když však přepnete na kampaně v Obsahové síti, uvidíte sloupce Počet zobrazení a Prům. CPM. Díky tomu můžete rychle najít příslušné sloupce na základě typu kampaně.

Rychle používejte sady sloupců na základě reklamních cílů

Abychom vám usnadnili a urychlili zobrazování údajů pro konkrétní reklamní cíle, zavádíme předdefinované sady sloupců. Tyto sady sloupců vám pomohou rychle načíst sloupce přehledů, které jsou upravené přímo na míru různým reklamním cílům. Máte například několik kampaní v Obsahové síti. Některé z nich jsou zaměřené na cíle týkající se budování značky a jiné jsou zaměřené na výkonnostní cíle. S předdefinovanými sadami sloupců můžete jednoduše přepínat výběr dat pro přehledy tak, abyste viděli sloupce, které se týkají daných reklamních cílů. A když se chcete vrátit zpět k poslednímu vybranému sloupci, stačí z rozbalovací nabídky Sloupce vybrat možnost Vlastní.Předdefinované sady sloupců vám pomohou vyhledat statistiky cílů konverze a cílů týkajících se budování značky


Další postup

Toto vylepšení ve vytváření přehledů bude spuštěno během příštích pár týdnů pro inzerenty, kteří mají ve svém účtu více než jeden typ kampaně. Chcete-li se dozvědět, jak můžete začít tyto funkce používat při svém každodenním vytváření přehledů, navštivte naše centrum nápovědy.

Autor příspěvku: Pallavi Naresh, produktový manažer, AdWords


Za překlad zodpovídá Pavel Tekel

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Nejpopulárnější knihou na Google Play je v ČR romantická fantasy detektivka

23. duben vyhlásila organizace UNESCO jako Světový den knihy a autorských práv. Při jeho příležitosti se český Google podíval, o jaké knihy byl letos na Google Play v Česku zatím největší zájem.

Nejpopulárnější knihou se u uživatelů na Google Play v ČR v prvním čtvrtletí stala romantická fantasy detektivka pro teenagery “Krásní mrtví – Jonas” britské autorky Eden Maguire. Potvrdila tak dlouhodobý trend, kdy jsou detektivky, následované žánry fantasy, thriller a sci-fi, nejprodávanějšími elektronickými knihami v ČR. Také druhé místo žebříčku žánrově příliš nepřekvapí. Obsadil jej totiž první díl dětské fantasy tetralogie “Křišťály moci” od české spisovatelky Michaely Burdové. Třetí místo ukazuje, že na internetu mají šanci i začínající autoři. Knihu “Hororové příběhy na „dobrou“ noc” vydal její autor Jan Michalčík samonákladem jako několik dalších.

Google Play je multimediální platforma, která umožňuje uživatelům na jednom místě najít, užívat a sdílet oblíbenou zábavu od aplikací a her, přes knihy, hudbu (více než 30 milionů písní včetně téměř kompletní české hudební produkce), až po filmy. Šíři nabízených žánrů odráží i aktuální zájem uživatelů. V prvním čtvrtletí se nejpopulárnějším albem na Google Play v ČR stalo album s hudbou k filmu Fifty Shades of Gray. I na druhém místě je filmová hudba, avšak tentokrát je to soundtrack české pohádky Tři bratři nahraný Českým národním symfonickým orchestrem. Třetí místo obsadil rapper Ektor s albem Detektor následovaný popovým albem Na Radosti Anety Langerové. Pětici nejoblíbenějších alb uzavírá Punkové království Visacího zámku.

Mezi nejpopulárnější filmy na Google Play v Česku patří hollywoodské trháky jako Ledové království od studia Disney, následované Lego příběhem a Gravitací (obojí z produkce studia Warner Bros.)

Nejpopulárnější obsah na Google Play za 1. čtvrtletí 2015

Knihy
1. Eden Maguire: Krásní mrtví – Jonas (Nakladatelství Fragment)
2. Michaela Burdová: Křišťály moci – Zrada temného elfa (Nakladatelství Fragment)
3. Jan Michalčík: Hororové příběhy na „dobrou“ noc (Jan Michalčík)
4. Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 2 (Ganna Kovalová)
5. Laura Elias: 50 odstínů vášně (Nakladatelství Fragment)
6. E. L. James: Fifty shades of Grey – Padesát odstínů šedi (eReading.cz)
7. Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1 (Ganna Kovalova)
8. Alena Kobesová,Kateřina Míková,Pavel Kolář: DNS Autoterapie: Brožura pro pacienty. (Alena Kobesová)
9. Kateřina Petrusová: S hlavou v oblacích (pejru) (Nakladatelství Fragment)
10. Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (Animedia Company)

Hudba
1. Fifty Shades Of Grey (Original Motion Picture Soundtrack)
2. Český Národní Symfonický Orchestr: Tři Bratři (Original Soundtrack)
3. Ektor: Detektor
4. Aneta Langerová: Na Radosti
5. Visací Zámek: Punkový království
6. Čechomor: To nejlepší
7. Marilyn Manson: The Pale Emperor (Deluxe)
8. AC/DC: Rock or Bust
9. Zaz: Paris
10. Guns N‘ Roses: Greatest Hits

Filmy
1. Ledové království
2. The Lego Movie
3. Gravity
4. Sniper: Legacy
5. The Hobbit: The Desolation of Smaug (Extended Edition)
6. 47 Ronin
7. Lucy
8. Teenage Mutant Ninja Turtles
9. Man of Steel
10. Univerzita pro příšerky

Hry
1. Crossy Road
2. Subway Surfers
3. My Talking Angela
4. My Talking Tom
5. Pou
6. Let’s Create! Pottery Lite
7. Red Ball 4
8. Hill Climb Racing
9. Despicable Me
10. Zombie Tsunami

Žebříčky Google Play v České republice

Žebříčky knih, hudebních alb a filmů ukazují nejpopulárnější obsah podle objemu prodejů na Google Play v České republice za první kvartál letošního roku. V případě aplikací jde o nejvíce stahované aplikace letošního roku v Česku.

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Připojte s k nám – 5. května představíme nejnovější inovace v programu AdWords

Mobilní zařízení zcela změnila způsob interakce lidí s okolním světem – od nakupování až po vzájemnou komunikaci. Faktem je, že 91 % uživatelů chytrých telefonů v současnosti po telefonu sáhne, když potřebuje vyřešit konkrétní úkol (1) – například koupit si nové běžecké boty nebo najít recept na čokoládový dort. Protože můžeme být online kdykoli a kdekoli, spoléháme na to, že máme k relevantním informacím vždy přístup. Toto očekávání změnilo způsob rozhodování lidí a vytvořilo skvělé příležitosti pro obchodníky.


Abychom vyhověli náročným potřebám dnešních spotřebitelů, soustředíme se v programu AdWords na poskytování inovací, které vám umožní lépe oslovit a ovlivňovat spotřebitele na jejich cestě k nákupu. Dne 5. května 2015 v 9:30 tichomořského standardního času / 12:30 východního času uvedu přímý přenos, ve kterém vám nové služby představím. Celou 45 minutovou akci budete moci
zhlédnout v přímém přenosu přímo zde na blogu Inside AdWords.

Ke sledování přímého přenosu se můžete zaregistrovat zde.

Připojte se k nám a získejte informace o nových produktech, které vám pomohou: 

  • zapůsobit na uživatele mobilních zařízení lepším dojmem ve chvílích, kdy hledají vaše produkty a služby;
  • měřit všechny momenty, které jsou důležité pro vaše podnikání – online i offline, napříč různých zařízeními a kontaktními body;
  • přizpůsobit si a naplno využít vše, co ve službě AdWords děláte, abyste mohli maximálně těžit z potenciálu spotřebitelských cest, které jsou čím dál komplexnější.

Tyto inovace vycházejí z jedinečných statistik o tom, jak spotřebitelé využívají technologie, a ze zpětné vazby od malých i velkých zákazníků po celém světě. Už se nemohu dočkat, až vám o nich povím.

Zaregistrujte se prosím do 5. května a připojte se k nám! Do té doby sledujte náš web +GoogleAds, kde naleznete malou ochutnávku toho, co na vás čeká.

(1) Google/Ipsos Consumer Research Study, březen 2015

Autor příspěvku: Jerry Dischler, viceprezident oddělení správy služeb programu AdWords

Za překlad zodpovídá Pavel Tekel

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Česko-slovenská cena veřejnosti: hlasujte pro novinářský počin roku 2014

Až do 19. dubna 2015 můžete v online hlasování vybírat z deseti finalistů nejzajímavější a nejpřínosnější novinářskou práci přihlášenou do soutěže Novinářská cena 2014, kterou v Českém Googlu dlouhodobě podporujeme.

Kritériem pro udělení Česko-slovenské ceny veřejnosti je její společenský význam. Tématické zaměření letošního ročníku se týká především občanských práv.

Hlasování probíhá na tomto webu: http://hlasovani.novinarskacena.cz.

Mezi vybranými příspěvky můžete hlasovat například pro investigativní práci Reportérů ČT Michaela Fialy a Vladka Omasty o možném střetu zájmů Andreje Babiše, emotivní reportáž redaktora Respektu Petra Třešňáka o těžké životní zkoušce, sérii reportáží Oľgy Bakové z RTVS věnující se referendu na Krymu či analýzu slovenských prezidentských voleb Mateje Hrušky z Denníku SME a další výborné práce.

Slavnostní galavečer Novinářské ceny 2014 spojený s udílením cen proběhne 28. dubna 2015 v Galerii Louvre v Praze. Kromě online hlasování se příspěvky hodnotí v deseti kategoriích včetně ceny Googlu za inovativní online žurnalistiku a ceny Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky.

Soutěž Novinářská cena každoročně pořádá Nadace Open Society Fund Praha a Nadácia otvorenej spoločnosti ve spolupráci s českým Googlem a společností NEWTON Media, a.s. Do letošního ročníku se přihlásilo 290 autorů a autorek z celostátních i regionálních médií s celkem 413 příspěvky. Podrobnosti najdete na www.novinarskacena.cz a www.novinarskacena.sk.

Jsme zvědaví, jakého vítěze si nakonec česká a slovenská veřejnost zvolí.

Martina Joneková
Google ČR

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Dynamické reklamy ve vyhledávání


Dynamické reklamy ve vyhledávání jsou vhodné pro majitele přehledných stránek s velkým množstvím služeb či produktů. Tento typ reklam slouží především těm, kteří nemají příliš mnoho času na to, aby vytvářeli velké množství individuálních reklam pro každý produkt zvlášť. Od toho jsou tady nástroje Google, aby vám pomohly tento proces usnadnit a zautomatizovat!

1. Jak vytvořit Dynamické reklamy ve vyhledávání?

Tento typ reklam nastavíte při vytváření nové kampaně pro Vyhledávací síť. Stačí jen zaškrtnout políčko Dynamické reklamy ve vyhledávací síti při volbě typu kampaně.

2. Jaký problém vám tyto reklamy usnadní vyřešit?

Řekněme, že na vašem webu nabízíte mnoho produktů nebo služeb. Jste například cestovní agentura, která prodává stovky zájezdů nebo jste e-shop s bižuterií. Představte si, kolik jednotlivých textových reklam byste museli vytvořit, aby se každému, kdo hledá dovolenou v Thajsku nebo náušnice z umělých perel zobrazila reklama na to, po čem se pídí. Ano, museli byste zvlášť vytvořit stovky reklam.

Místo toho vám Google AdWords může pomoci tak, že automaticky vygeneruje relevantní textové reklamy. Ty budou mít dynamicky vytvořené nadpisy podle toho, co uživatel hledá, a také vygenerovaný odkaz na váš web, aby se zákazník vždy dostal na tu správnou stránku konkrétního produktu.

3. Kdo by měl tento typ reklam používat?

Tato služba je určena pro klienty, kteří mají rozsáhlé stránky s dobrou navigací a rozčleněním produktů do oddělených kategorií. Ještě lepší varianta může být, pokud tato hierarchie je nejen v popisu stránek, ale také přímo v URL adresách. Takže například podstránka o dovolené v Thajsku by měla formát www.fiktivnick.cz/thajsko.html

4. A jak tyto reklamy skutečně fungují?

Když začnete vytvářet kampaň pro reklamy tohoto typu, v nastavení budete muset zadat webovou adresu vaší stránky.

Při nastavování reklamní sestavy vám systém nabídne možnost zaškrtnout “všechny stránky” jako cíle dynamických reklam . Tohle v podstatě znamená, že vaše stránka bude znovu zindexována, aby se správně objevovala i v placených výsledcích vyhledávání. Algoritmus se snaží pochopit strukturu a sémantiku vaší stránky tím, že se prokliká různými odkazy na vašem webu a zmapuje, co vede kam a jak na sebe části webu navazují.

Dojde také k zapamatování cílové URL a obsahu všech vašich podstránek. Takže když bude uživatel hledat dovolená Thajsko, pouze ta nejrelevantnější stránka, která obsahuje tuto frázi v obsahu, nadpisu, či přímo v URL, se zobrazí jako první.

Na závěr bude uživatelův dotaz přímo vložen do reklamy jako nadpis. Pod nadpisem budou dva popisné řádky, jako v normálních textových reklamách. A jako viditelná URL adresa bude uvedena ta, která nejlépe odpovídá vyhledávanému dotazu. Po kliknutí na reklamu se uživatel dostane přímo na stránku, která se věnuje dovolené v Thajsku.

5. Teď vážně: funguje to tak, jak má?

Ano, funguje! Přesto můžou nastat dvě situace, kdy budete mít všechna nastavení správně, ale Dynamické reklamy se přesto nebudou zobrazovat. První, když máte nastaveny ještě jiné kampaně s normálními textovými reklamami, které používají klíčová slova. Tyto kampaně pozastavte, protože Dynamické reklamy je plně nahradí. Druhá, když cílení Dynamických reklam ve vyhledávací síti není úplně ideální.

6. Jaké mám možnosti vlastního zacílení Dynamických reklam?

Když vytvoříte kampaň s Dynamickými reklamami ve vyhledávání, zobrazí se vám nová záložka uprostřed stránky s názvem Automatické cíle. Na této záložce můžete specifikovat cílení vašich reklam tak, aby systém automaticky necílil na všechny stránky, jak jste to nastavili na začátku.

Řekněme, že chcete, aby Google indexoval pouze část vaší stránky, například sekci, kde prodáváte foťáky, ale už ne sekci hudebních přehrávačů. Začněte tím, že kliknete na červené tlačítko + Dynamický cíl reklam.

Dále budete mít na výběr ze čtyř možností:

  • CATEGORY – přibližně za 24 hodin od vytvoření kampaně se zde automaticky objeví různé kategorie podle toho, jak Google rozumí struktuře vaší stránky
  • URL – u této možnosti stačí přidat část URL odkazu, který je v hierarchii nejvýše u kategorie fotoaparátů, například /foto
  • PAGE_TITLE – zde uvedete to, co je hlavním titulkem stránky. Pokud sem napíšete fotoaparáty, pak by Google indexoval jen stránky, které mají v nadpise slovo fotoaparáty
  • PAGE_CONTENT – funguje podobně jako předchozí možnost, jen se systém místo nadpisů zaměří na obsah stránek


Specifická nastavení v této sekci mají přednost před obecným nastavením všech stránek, které jste zvolili na začátku. Pokud vaše Dynamické reklamy ve vyhledávání nedostávají příliš mnoho zobrazení, podívejte se, zda jste omylem nepřidali jako cíl jen jedinou podstránku, například /foto/compact_foto.html

Na každý cíl můžete mít vlastní nabídku za proklik.

7. Můžu dostat nějaký praktický příklad, jak zacílení kombinovat?

Dobrou funkcí tohoto typu reklam je, že můžete logicky kombinovat až tři různá zacílení. Nebo naopak některá zacílení můžete úplně vyloučit z celé kampaně. Proč byste to ale dělali? Například abyste cílili pouze na stránky na webu, které obsahují fotoaparáty a to pouze ty, které jsou momentálně skladem.

Nikdo nechce kliknout na reklamu na produkt, jen aby záhy zjistil, že produkt není dostupný!

A jak tohle zacílení nastavit? Je to jednoduché! Klikněte na tlačítko + Dynamický cíl reklamy, zvolte možnost PAGE_TITLE a napište fotoaparát. Teď cílíte reklamami jen na stránky s foťáky. Přidejte ještě jeden cíl a tentokrát zvolte možnost PAGE_CONTENT a napište skladem. Teď cílíte pouze na stránky, které nabízejí fotoaparáty, které jsou skladem! Žádné jiné reklamy se nebudou zobrazovat.

8. Kde najdu více informací?

Jak vytvořit Dynamické reklamy ve vyhledávání:https://support.google.com/adwords/answer/3249700?hl=cs

Jak vytvořit cíle těchto reklam:https://support.google.com/adwords/answer/2497706?hl=cs

Jak optimalizovat tyto reklamy:https://support.google.com/adwords/answer/3250825?hl=cs

Pomoc při problému:https://support.google.com/adwords/answer/2549052?hl=cs

Karolina Ross, Associate Account Strategist

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Využívejte telefony prostřednictvím kampaní pouze pro volání

Lidé stále více žijí online a když vidí vaši reklamu, využívají nové formy interakce s vaší firmou. S chytrým telefonem v ruce spotřebitelé stále častěji hledají produkty či služby na cestách, a když je najdou, rovnou do příslušných firem volají. 70 % uživatelů mobilního vyhledávání volá do firem přímo ze stránky s výsledky vyhledávání.[1]

Dnes představujeme kampaně pouze pro volání, novinku, která umožňuje firmám snadno zasáhnout potenciální zákazníky viditelným zobrazením telefonního čísla, popisu firmy a tlačítka k volání ‒ přesně tam, kde je uživatelé hledají.

Tento typ kampaní byl navržen zvlášť pro firmy, pro které jsou telefonáty důležitější než kliknutí na webu.
Kampaně pouze pro volání jsou speciálně navržené tak, aby se zobrazovaly pouze na mobilních zařízeních, ze kterých lze telefonovat. To znamená, že z každého kliknutí, které zaplatíte, vám někdo může zavolat.
Nabízejte ceny pouze za telefonní hovory
Vzhledem k tomu, že každé kliknutí směřuje k telefonnímu hovoru, můžete vypracovat strategii vycházející konkrétně z cílové CPA nebo ROAS pro hovory. To vám pomůže maximalizovat hodnotu každého telefonátu do vaší firmy.
„Naši zákazníci nám stále častěji volají z mobilních zařízení a chtějí nabídku pojištění. Reklamy pouze pro volání jsou dobré v tom, že nám umožňují nabízet ceny podle hodnoty hovoru. Díky tomu můžeme dosahovat konkrétních cílových ROI, které jsme stanovili pro prodej po telefonu.“
Jason Johnson
marketingový ředitel, Clearlink Insurance
Používejte v reklamách jednu výzvu k akci ‒ telefonním hovorům
Používejte v reklamách pro telefonní hovory kreativy jako „Hned se poraďte se specialistou“ nebo „Zavolejte a domluvíme si schůzku“, aby lidé věděli, že vaši firmu mohou snadno kontaktovat i mimo váš web.
Společnost BizLab, celostátní telekomunikační operátor, dosahuje nejvíce konverzí po telefonu.„Nové reklamy pouze pro volání cílí jen na mobilní zařízení a používají formulace typu „zavolejte nám“, které jsou zaměřeny výhradně na zvyšování počtu hovorů. Díky tomu nám přibylo potenciálních zákazníků a vzrostla míra konverze.“
Catherine Wilson
hlavní analytička pro PPC, BizLab
Velký poskytovatel internetových služeb využívá kampaně pouze pro hovory, aby zákazníci mohli snadno a rychle kontaktovat prodejní tým. „V reklamách pouze pro volání jsou výzvy k akci zaměřené jen na telefonáty. Díky tomu jsou mobilní nákupy pohodlnější, protože nevyžadují návštěvu webových stránek. Umožňují spotřebitelům snadno objednat požadovaný produkt telefonátem do prodejního centra. Lepší zákaznický dojem a zvýšení počtu hovorů i objemu prodeje jsou příjemné pro spotřebitele i inzerenty.“
Josh Leibner
ředitel pro placené vyhledávání, Red Ventures (marketingový partner pro velké firmy)
Další informace

Pokud v současné době vytváříte reklamy pouze pro volání pomocí rozšíření o volání, můžete si v centru nápovědy AdWords přečíst, jak upgradovat na kampaně pouze pro volání.

Auto příspěvku: Amit Agarwal, Product Manager, AdWords
Za překlad zodpovídá Pavel Tekel

*****************
[1] Google/Ipsos, The Role of Click to Call in the Path to Purchase, září 2013.

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Oslavte s námi dnešní 110. narozeniny Zdeňka Buriana

Dnes by se dožil 110 let Zdeněk Burian (11. 2. 1905 – 1. 7. 1981).

Tento významný český malíř a ilustrátor svým dílem formoval představy o dalekých zemích a dobrodružství několika generací české mládeže a přitom se nesmazatelně zapsal i do dějin světové paleontologie.

S reprodukcemi jeho prací se mnozí z nás setkávali nejen na stránkách Hochů od Bobří řeky, Tarzana nebo Lovců mamutů, ale i ve škole na nás shlíželi z dějepisných a přírodovědných výukových tabulí. Zdeněk Burian je totiž po celém světě známý díky svým obrazům dávno vyhynulých rostlin či živočichů. Jeho paleontologické dílo, z něhož je neznámější asi jeho spolupráce s paleontologem Josefem Augustou, inspirovalo i film Karla Zemana Cesta do pravěku.

My v Googlu si toto výročí dnes připomínáme speciálním Doodlem, který je po celý den k vidění na české doméně vyhledávače – Google.cz. Kromě charakteristického grafického zpracování nabídne vyhledávač po kliknutí na tento Doodle zajímavé informace o samotném malíři.

V Česku jsme si grafickou změnou loga za posledních šest let připomněli i další významné osobnosti. Za tu dobu vznikla více než dvacítka ryze českých Doodlů věnovaných například Boženě Němcové, Jaroslavu Haškovi, Karlu Čapkovi, Tycho de Brahemu nebo Josefu Resslovi a Janu Kaplickému. K jednotlivým návrhům Doodle, spojeným s mezinárodně významnými osobnostmi, se mohou přihlásit i jiné země, pro které je daná osoba relevantní nebo důležitá z historického či kulturního pohledu. Na několika doménách zároveň se tak objevil Alfons Mucha nebo Franz Kafka.

Další informace o Doodlech naleznete na stránce: http://www.google.com/doodles/about

Martina Joneková
Google ČR

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Dnes je Den bezpečnějšího internetu

Věnujte pár minut kontrole nastavení bezpečnosti vašeho Google účtu

Bezpečnost na internetu je zásadní pro každého uživatele. Výzkumy ukazují, že více lidí se obává narušení soukromí svých online účtů než vloupání do svých domovů. Bezpečnost byla pro Google vždy jednou z hlavních priorit. Naše technologie pro Bezpečné prohlížení rozpoznává nebezpečné stránky a varuje uživatele předtím, než na ně vstoupí. Každý den tak chrání více než miliardu uživatelů prohlížečů Chrome, Firefox nebo Safari. Další vrstvu ochrany nad rámec běžného hesla přidává k vašemu Google účtu dvoufázové ověření. Je to jako přidat druhý zámek na dveře k vašemu účtu, kdy svůj účet kromě hesla zabezpečíte ještě ověřovacím kódem zasílaným SMS na váš mobilní telefon.

Na zajištění bezpečnosti našich uživatelů a jejich informací neustále pracujeme, hodně toho však může udělat každý sám. Využijte dnešní Den bezpečnějšího internetu k rychlé Kontrole zabezpečení. V několika rychlých krocích zde můžete zkontrolovat a upravit bezpečnostní nastavení vašeho Google účtu.

Zde jsou nejdůležitější úkony, které byste měli provést:

  • Kontrola údajů pro obnovení účtu – ověřte si platnost emailové adresy či telefonního čísla pro obnovení přístupu k účtu
  • Kontrola nedávné aktivity – umožňuje zkontrolovat nedávnou aktivitu ve vašem účtu. Pokud aktivita vypadá podezřele, například vidíte připojení z lokalit nebo zařízení, která nepoznáváte a nepoužíváte, okamžitě si změňte své přihlašovací heslo.
  • Kontrola oprávnění účtu – Zkontrolujte aplikace, internetové stránky a zařízení, které mají přístup k vašemu Google účtu. Ty, které se vám zdají podezřelé, odstraňte.

V České republice se na podporu vzdělávání a bezpečnost na internetu zaměřujeme dlouhodobě a ve spolupráci s partnery realizujeme projekty, které přispívají k rozvoji internetové gramotnosti široké veřejnosti. Kromě pořádání bezplatných kurzů pro učitele, jsme letos ve spolupráci s E-bezpečí a GEG ČR zorganizovali již druhý ročník projektu Web Rangers, kde nejprve školíme děti ve věku 13 až 15 let o bezpečném pohybu na internetu a ony potom tyto znalosti předávají svým vrstevníkům. Letos tento projekt zasáhl více než 40 tisíc dětí a za oba ročníky již na českých školách působí 240 certifikovaných Web Rangerů.

Martina Joneková
Google ČR

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Strana 1 z 6612345...102030...Poslední »