4CZ
Tak trochu jiný web…

Blogy

Sdílejte pomocí účtů správce (MCC) data z Google Analytics a remarketingové seznamy efektivněji

Díky funkcím, jako je například sledování výkonu účtu v požadovaném měřítku nebo provádění změn v kampaních napříč účty, pomáhají účty správce řadě nejzkušenějších inzerentů ve službě AdWords stihnout více za kratší dobu. Chcete-li získat užitečnější přehledy a zpřesnit rozsah remarketingu, představujeme dvě nová vylepšení v účtech správce: propojení účtů Google Analytics a sdílení značky pro remarketing a remarketingových seznamů.

Získejte jediným propojením přístup k datům

Účet Google Analytics nebo účet Google Analytics Premium můžete nyní propojit přímo s účtem správce AdWords. K tomu můžete využít nového průvodce nastavením v účtu AdWords v nabídce Nastavení účtu. Díky tomuto efektivnímu postupu při propojení účtů nemusíte propojovat každý z účtů Google Analytics a AdWords jednotlivě.

Import cílů, metrik webových stránek, remarketingových seznamů nebo jiných dat z Google Analytics navíc stačí provést jen jednou. A kdykoli pak přidáte do účtu správce nový účet AdWords, automaticky se propojí se stejnými službami Analytics.

Tato vylepšení ušetří čas, který tak můžete věnovat optimalizaci kampaní. Další informace o propojení účtu Google Analytics s účtem správce naleznete v centru nápovědy AdWords.

Zpřesněte svou remarketingovou strategii

Mnoha inzerentům se úspěšně daří opětovně oslovovat zákazníky a také hledat nové pomocí remarketingu v Obsahové síti, remarketingových seznamů pro reklamy ve vyhledávání a podobných segmentů publika. Abyste mohli tyto nástroje efektivněji využít ve spravovaných účtech AdWords, máte nyní k dispozici možnosti vytváření a sdílení remarketingových seznamů přímo v účtu správce, a to z nového zobrazení Publikum. Najdete zde také seznamy importované ze služby Google Analytics nebo Vlastní seznamy zákazníků.

Remarketingové seznamy můžete vytvořit i pomocí značky pro remarketing na úrovni správce a použít je v klientských účtech. Nemusíte pak opětovně přidávat značku na webové stránky a spravovat několik seznamů v každém účtu AdWords. Mají-li některé klientské účty vlastní seznamy, budete je moci použít i v dalších klientských účtech.

Tato vylepšení vám umožní spustit remarketingovou strategii ještě jednodušeji a rychleji. Další informace o sdílení značek pro remarketing a remarketingových seznamů naleznete v centru nápovědy AdWords.

Napsal Vishal Goenka, vedoucí produktový manažer, AdWords

Nové nástroje a informace, které vám v letošní předvánoční sezóně pomohou optimalizovat kampaně v Nákupech

Zákazníci se chystají nakupovat brzy a také po celou dobu předvánoční sezóny. Nákupy sice pravidelně vrcholí na Černý pátek a Digitální pondělí, mobilní zařízení však dnes umožňují nakupování doslova každý den. Z pozice prodejce budete určitě chtít své rozpočty a kampaně připravit na největší prodejní špičky, přitom se však jistě budete snažit oslovit zákazníky v průběhu celého předvánočního období.

Rádi bychom vám pomohli snadno a rychle analyzovat kampaně v Nákupech a provádět vhodné úpravy. Před touto sezónou proto spouštíme několik nových funkcí:

Určení kampaně, která je nejvhodnější k optimalizaci

 • Zobrazení tabulky skupin produktů na úrovni kampaně a účtu usnadňuje porovnávání výkonu a provádění změn napříč produktovými skupinami.
 • Filtrování skupin produktů pomáhá s výběrem, které produktové skupiny je vhodné optimalizovat (například ty s nejlepšími náklady na konverzi). Není tak nutné ručně kontrolovat všechny skupiny v účtu.

Lepší informace usnadňují rozhodování o nabídkách

 • Simulátor úprav nabídek pro mobilní zařízení nyní funguje i na úrovni kampaní. Pomůže vám rozšířit mobilní příležitosti úpravou modifikátoru nabídky.
 • Údaj o počtu odhadovaných konverzí, nově přidaný do simulátoru nabídek, vám pomůže pochopit, kolik konverzí byste mohli zaznamenat, pokud byste nastavili jiné nabídky.
 • Metriky výkonu v dialogu podskupin, například počty kliknutí nebo cena za konverzi, vám pomohou rozdělit skupiny produktů podle výkonu.

Podívejme se nyní, jak vám tyto nové funkce mohou pomoci ušetřit čas a usnadní vám zvládnutí hektických předvánočních dnů. Představme si, že jste prodejce oblečení a pár dnů před Černým pátkem si jdete zkontrolovat kampaně s tím, že upravíte nabídku u nejprodávanějšího zboží.

Simulátor úprav nabídek pro mobilní zařízení

Nejprve je třeba vědět, že vyhledávání na mobilních zařízeních související s nákupy meziročně vzrostlo o více než 120 % a nezdá se, že by během předvánoční sezóny mělo nastat nějaké zpomalení.1 Podobný nárůst jste v mobilní návštěvnosti zaznamenali i vy. Použijte simulátor úprav nabídek pro mobilní zařízení a upravte mobilní nabídky na úrovni kampaní. Uvidíte, jak dokáže úprava mobilní nabídky zvýšit návštěvnost vašich stránek.

Nyní se můžeme ponořit o něco hlouběji a optimalizovat produktové skupiny. Když si otevřeme tabulku produktových skupin na úrovni účtu, pomocí filtrů skupin produktů zjistíme, že produktová skupina „bundy“ se vyznačuje nejvyššími počty konverzí a nejnižšími náklady na konverzi. Na základě těchto informací se rozhodnete produktovou skupinu „bundy“ optimalizovat.

Filtry skupin produktů na úrovni účtu

Nízká cena za konverzi u produktové skupiny „bundy“ naznačuje, že je zde další prostor pro škálování a zvyšování prodejních objemů. Prostudujte si odhadované počty konverzí v simulátoru nabídek a podívejte se, jaký vliv by mohly mít případné úpravy nabídky na schopnost dané produktové skupiny přitáhnout další konverze. Pak nastavte nabídku na takovou úroveň počtu konverzí, o jakou máte u kategorie „bundy“ zájem.

Odhadované počty konverzí v simulátoru nabídek

Nakonec si prostudujete data webu a zjistíte, že několik značek bund již začalo lákat první zájemce z řad zákazníků. Ve sloupcích výkonu v dialogovém okně podskupin produktů uvidíte, které značky mají ve vašich reklamách nejvyšší prodeje. Setřiďte si data podle celkového počtu konverzí nebo nejnižších nákladů na konverzi a získáte přehled o tom, které značky vyžadují samostatnou, navýšenou nabídku.

Sloupce výkonu v dialogovém okně podskupin produktů

To je vše. Tyto nástroje by vám měly pomoci provádět úpravy rychle a efektivně i v náročné době předvánoční sezóny. Teď si můžete sami v klidu užít vlastní nakupování a třeba si najít pěkný dárek, kterým se odměníte za svou náročnou práci.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte centrum nápovědy, kde najdete další informace o kampaních v Nákupech nebo o filtrování produktových skupin. Podívejte se i na další způsoby analýzy a škálování optimalizací pomocí karty Dimenze nebo skriptů.

1. Globální data vyhledávání Google, 3. čtvrtletí 2014 až 3. čtvrtletí 2015, podle vyhledávání, která aktivují reklamy v Nákupech

Prozkoumávejte svět… nyní také offline!

Ne všude je k dispozici obstojné připojení k internetu a zhruba 60 % světa k němu nemá vůbec žádný přístup. Většina lidské populace se stále ještě nemůže dostat k informacím tak rychle, jak by bylo potřeba. To představuje obrovský problém pro všechny, kteří chtějí prozkoumávat svět kolem sebe. S mobilními Mapami Google můžete vyrazit i do míst, o která internet zatím nezavadil.

Stáhněte si určitou oblast na mapě a ani nezjistíte, že jste mimo dosah signálu – Mapy Google budou fungovat stále stejně. S novou aktualizací můžete i bez připojení k internetu využít navigaci, hledat si konkrétní místa a zjišťovat o nich užitečné informace, třeba otevírací dobu nebo recenze na daný podnik.


Pokud si chcete stáhnout určitou oblast, jděte do menu Map Google – „Offline Areas“ a ikonkou „+“ ji přidejte. Druhá možnost je vyhledat dané město, stát či oblast a kliknout na ikonku „Download“. Jakmile Mapy zjistí špatný signál, přepnou se automaticky do offline režimu. Až se situace zlepší, Mapy se opět připojí k internetu, abyste mohli využít i další funkce, např. dopravní podmínky. Kvůli velkému objemu dat je povolené stahování map jen při připojení k wi-fi. 


Poprvé jsme tuto novinku předvedli v květnu na Google I/O a nyní budeme v následujících dvou týdnech postupně zveřejňovat aktualizace pro Android a později i pro iOS.  


Autor: Amanda Bishop, Product Manager

Žádná konverze vám neunikne: údaje z různých zařízení jsou nově uvedeny ve sloupci Konverze a spojeny s automatickým nabízením cen

Lidé během dne využívají k nákupům, komunikaci a zábavě různá zařízení. Při vyřizování potřebných záležitostí postupně a plynule přecházíme mezi mnoha typy zařízení – od notebooku v práci až po tablet v obývacím pokoji. Téměř 40 % lidí nakupujících na internetu nejprve zkoumá situaci na trhu pomocí chytrého telefonu a nákup poté dokončí na počítači nebo tabletu.1 Proto již několik let investujeme do konverzí napříč zařízeními ve Vyhledávací síti, Obsahové síti i v Nákupech Google. Inzerenti z celého světa teď díky statistikám pro různá zařízení mohou měřit až o 16 % více konverzí a zjistit tak celkovou hodnotu svých kampaní AdWords.

Konverze napříč zařízeními budou ode dneška k dispozici na úrovni klíčových slov. Stanou se součástí hlavního sloupce Konverze, který již nyní uvádí údaje o prodeji na webu, o telefonátech i o stahování aplikací. Díky tomu, že všechny konverze uvidí na jednom místě, získají inzerenti lepší přehled o všech metodách interakce zákazníků s jejich firmou. Tyto statistiky lze také využít snáze než kdy předtím: díky sloučení všech konverzí do jednoho sloupce můžete rychle aktivovat automatické nabízení cen a zohlednit tak při optimalizaci ty nejdůležitější konverze.

K aktivaci konverzí napříč zařízeními v automatickém nabízení cen stačí dva snadné kroky v části Nástroje>Konverze v rámci účtu AdWords:

 1. V části Nastavení vyberte u položky Metrika nabídky za konverzi místo možnosti Konvertovaná kliknutí možnost Konverze. Pro nastavení Konvertovaná kliknutí nejsou k dispozici konverze napříč zařízeními a další ovládací prvky.
 2. Klikněte na možnost Zahrnout pokročilé konverze a zaškrtněte příslušné políčko. Začleníte tím konverze napříč zařízeními a další pokročilé typy konverzí do sloupce přehledů Konverze a do automatického nabízení cen.

Chceme vám pomoci získat ucelený přehled o nových typech konverzí ve světě stále připojených uživatelů různých zařízení, abyste se ohledně reklam mohli rozhodovat co nejlépe. Navštivte centrum nápovědy, kde se dozvíte, jak začlenit konverze napříč zařízeními do automatického nabízení cen.

Autor: Wilfred Yeung, Senior Product Manager, nabídky AdWords
1 The Role of Mobile Search on Store Purchases, Google/Ipsos Media CT, srpen 2015. Nákupy byly provedeny během posledních 3 měsíců.

Chopte se vánoční nákupní chvíle s pomocí nových nástrojů

V tomto předvánočním období zákazníci jednají rychleji a cílevědoměji než dřív. Každá nákupní relace na mobilním zařízení je nyní průměrně o 7 % kratší.1 Podle údajů služby Google Analytics však ti stejní zákazníci realizují v maloobchodní kategorii o 64 % více mobilních nákupů než loni.2 Nákupní maratony vystřídají v letošní sezóně „mikromomenty“ s jasným nákupním cílem. Chtěli bychom prodejcům pomoci tyto rozhodující okamžiky využít, a proto nyní nabízíme rozšíření remarketingových funkcí na reklamy v Nákupech s produktovými informacemi.

Optimalizujte své nabídky v Nákupech pomocí remarketingových seznamů

Pomocí remarketingových seznamů nyní můžete optimalizovat své nabídky v Nákupech a znovu oslovit důležité zákazníky, kdykoli se na stránky Google.com vrátí. Pokud například váš věrný zákazník nebo uživatel, který si na vašich stránkách vložil zboží do košíku, ale nákup nerealizoval, znovu nakupuje na stránkách Google na počítači či na mobilním zařízení, můžete využít remarketingové seznamy a přizpůsobit mu nabídku na míru, aby vám opětovný kontakt přinesl vyšší návratnost investic.

Ti, kteří remarketingové seznamy již využívají, dosáhli nebývalého úspěchu:
„Nákupní remarketingové seznamy se na stránkách Magazines.com neuvěřitelně osvědčily. Jsme schopni strategicky cílit na zákazníky, kteří nedokončili konverzi během předchozí návštěvy, přičemž dosahujeme o 285 % vyšší míry konverze na mobilních zařízeních a počítačích při 68% snížení CPA. Jde tedy o jednu z nejefektivnějších funkcí, jaké jsme kdy zkoušeli.“ 

– Yuly Gonzalez, hlavní specialista na internetový marketing (SEM), Rakuten Search


„Náš klient Cruiser Customizing zvýšil díky nákupním remarketingovým seznamům míru konverze o 78 % a návratnost investic do reklam o 66 %. Už nespustíme ani jednu kampaň v Nákupech Google, aniž bychom ji propojili s nákupními remarketingovými seznamy.“

– Jeremy Brown, viceprezident pro marketing, Metric Theory

Připravila Archana Kannan, produktová manažerka, Nákupy Google

1 Interní data Google Analytics, září 2015
2 Interní data Google Analytics, září 2015

Snadná propagace aplikací pro Android: Oslovte uživatele ve Vyhledávání, ve službě Google Play, na YouTube a v Obsahové síti Google pomocí univerzálních kampaní propagujících aplikace

Lidé objevují nové aplikace různě: hledáním na internetu, na základě doporučení zobrazovaných při sledování oblíbených videí nebo návrhů ve hrách pro mobily. Jste-li vývojáři aplikací, potřebujete cíleně, ale neomezeně oslovovat zákazníky, kteří si s největší pravděpodobností vaši aplikaci nainstalují.

Ode dneška budou mít všichni vývojáři a inzerenti k dispozici univerzální kampaně propagující aplikace. Jedná se o nový typ kampaní ve službě AdWords, kterými lze oslovit uživatele aplikací ve Vyhledávání Google, službě Google Play, na YouTube a v Obsahové síti Google. Stačí 3 jednoduché kroky a získáte možnost propagovat své aplikace na největších světových platformách a sítích s unikátním dosahem. Univerzální kampaně propagující aplikace můžete vytvářet pomocí Vývojářské konzole pro Google Play nebo ve službě AdWords. Další informace

Univerzální kampaně propagují vaši aplikaci na YouTube. Dávají vám možnost budovat povědomí o své značce a zvyšovat počet instalací na platformě s více než miliardou uživatelů, kteří denně sledují stamiliony hodin obsahu. Zároveň můžete pomocí reklam oslovit publikum v rámci 650 000 aplikací využívajících platformu AdMob a na více než 2 milionech webů v Obsahové síti Google. Podstatné je i to, že univerzální kampaně propagující aplikace zachycují motivované vyhledávací dotazy. Může jít například o výrazy typu „měřič aktivity” nebo „tipy na zvýšení produktivity“ zadávané během dne ve Vyhledávání Google nebo o výrazy „dobrodružné hry“ či „logické hry“ zadávané na Google Play. Díky tomu se může vaše reklama zobrazit v době, kdy uživatel s největší pravděpodobností hledá novou aplikaci ke stažení.

Univerzální kampaně propagující aplikace jsou typem kampaně, který nabízí vše na jednom místě a který rozšíří váš zásah a maximalizuje počet instalací aplikace pro Android v rámci celé sady reklamních platforem společnosti Google. Zároveň můžete ušetřit cenný čas. Automatizovali jsme totiž proces nastavení a optimalizace kampaní i průběžné správy účtu, abychom vám pomohli dosáhnout nastavených cílů týkajících se instalací aplikace, jako je například počet instalací a cena za instalaci (CPI).

Pro začátek zadejte tři jednoduché vstupní údaje.
Ve službě AdWords nebo ve Vývojářské konzoli pro Google Play stačí pro začátek zadat pár jednoduchých vstupních údajů:

 1. několik řádků textu reklamy, popisujících aplikaci, a adresu URL na YouTube (pokud máte k dispozici video), 
 2. lokality a jazyky, které chcete kampaní zasáhnout, 
 3. denní rozpočet a cílovou cenu za instalaci (CPI)

Z vašeho zápisu v obchodě Google Play převezmeme fotografie, videa a popisy spojené s aplikací a vygenerujeme z nich formáty reklam, které budou vypadat skvěle, ať je umístíte kamkoli. Od této chvíle budou naše systémy automaticky optimalizovat vaše kampaně a pomocí dynamického učení zajistí maximální počet instalací aplikace při nastavené cílové ceně za instalaci. Jak náš systém dynamického učení funguje? Testujeme různé verze textu reklamy a obrázků spojených s aplikací ve všech vhodných službách a sítích Google, abychom zjistili, které varianty podávají nejlepší výkon. Denně také aktivně upravujeme nabídky tak, abychom vám zajistili větší počet instalací, a optimalizujeme cílení kampaní tak, aby oslovily správné publikum. Naše systémy metodicky provádějí aktualizace a hledají nové segmenty, na které by bylo možno cílit. Vytvoření univerzální kampaně propagující aplikace tak představují automatizovaný a takřka bezúdržbový způsob, jak průběžně získávat nové uživatele.Úvodní video k univerzálním kampaním propagujícím aplikace


Vývojáři už nyní oceňují u univerzálních kampaní propagujících aplikace jejich jednoduchost i vliv na zvýšení počtu instalací.

José Maria Pertusa, marketingový ředitel společnosti Linio, nám sdělil: „Pomocí univerzálních kampaní propagujících aplikace můžeme svou aplikaci snadno propagovat ve Vyhledávání Google, službě Google Play, Obsahové síti Google a na YouTube. Chtěli jsme využít šíři záběru a možnosti zásahu Googlu k proniknutí na nové trhy, ale nechtěli jsme spravovat několik kampaní. Díky univerzálním kampaním propagujícím aplikace nám stačilo vytvořit jedinou kampaň, která nám za měsíc získala více než 10 000 nových instalací. Počet nových instalací navíc dále roste. Zároveň jsme zaznamenali o 20 % nižší CPI v porovnání s jinými kanály.“

„Chtěli jsme zrychlit růst na nových trzích a univerzální kampaně propagující aplikace nám k tomu pomohly jednoduše a kontrolovaně. Jedinou kampaní jsme dokázali oslovit sportovce ve Vyhledávání Google, ve službě Google Play, v Obsahové síti Google, na YouTube i ve službě AdMob. Nastavení kampaně bylo rychlé a snadné a během prvního měsíce se počet placených instalací v klíčových zemích zdvojnásobil. Cílová CPI přitom zůstala beze změny. Univerzální kampaně propagující aplikace budou i nadále klíčovou součástí naší globální strategie získávání uživatelů.“
– Andrew Touchstone, marketingový ředitel společnosti Strava

Aplikace lidem pomáhají při hledání informací a v každodenním životě, takže vývojáři mají stále napilno. Ve společnosti Google se jim snažíme stále více vycházet vstříc a podporovat růst vašich firem veškerými potřebnými nástroji a osvědčenými postupy pro propagaci aplikací.

Autor příspěvku: Surojit Chatterjee, ředitel produktového managementu reklam pro mobilní vyhledávání

Web Rangers se vrací, tentokrát bojují za bezpečný internet i na Slovensku

Loňský ročník Web Rangers byl ještě úspěšnější než ten první a my bychom v nastoleném trendu chtěli pokračovat. Proto dnes ve spolupráci s projektem E-Bezpečí spouštíme již třetí ročník unikátního programu, v rámci kterého žáci sdílí své znalosti o bezpečném používání internetu mezi sebou. Vůbec poprvé se Web Rangers rozšiřují i na Slovensko.

Web Rangerem se letos může stát každý školák ve věku 13 až 16 let, který se chce naučit něco nového a pomoci ostatním. Stačí se mezi 14. říjnem a 8. listopadem přihlásit a absolvovat online kurz s tematikou bezpečnosti na internetu na stránkách Seduo.cz. Prezenční workshopy budou probíhat o víkendech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Bratislavě a Košicích v druhé polovině listopadu. Termín odevzdání projektů je 13. prosince. S autory nejlepších projektů se u příležitosti slavnostního vyhodnocení potkáme u nás v Googlu příští rok v lednu.

Jsme moc rádi, že se nám pomocí projektu Web Rangers podařilo v mladých lidech vzbudit tak velký zájem o bezpečné používání internetu. Děti mají obrovskou chuť dozvědět se o problematice víc, poznat v komunitě nové kamarády se stejnými zájmy a dělat něco pro dobrou věc. Dnes máme 240 vyškolených Web Rangerů a těšíme se, až v přibudou další. 

Autoři nejlepších projektů minulého ročníku s organizátory

Za jedním z nejzajímavějších projektů druhého ročníku Web Rangers stojí Ondřej Cach a Dalibor Havlíček z Pardubic, kteří jsou tématem nadšeni. „Děláme internet bezpečnějším, na internetu je totiž mnoho dětí, které nevědí, jak by se v tomto prostředí měly chovat. Náš projekt viděla spousta našich kamarádů a už jsme si všimli, že někteří z nich toho na sociálních sítích sdílejí méně. Chceme jako Web Rangers pokračovat, těší nás, když můžeme dál předávat svoje zkušenosti,“ shodují se. Oba teenageři se chtějí zapojit i do třetího ročníku Web Rangers. Pokud vás jejich příběh inspiroval, neváhejte a přihlaste se také. 

Martina Joneková

Google ČR

Staroměstský Orloj slaví 605. narozeniny speciálním Doodlem
 1. Staroměstská radnice
 2. orloj ručičky
 3. orloj příběh
 4. Staroměstské náměstí
 5. Kdo postavil orloj
 6. Pověst o orloji
 7. Prag Sehenswurdigkeiten (Pražské zajímavosti německy)
 8. Praha toinen maailmansota (Praha druhá světová válka finsky)
 9. Pražský orloj anglicky

Přehled zemí, kde dnes Google připomíná výročí Pražského orloje

 
Argentina
Chile
Panama
Austrálie
Chorvatsko
Peru
Bělorusko
Indonésie
Polsko
Bulharsko
Izrael
Porto Rico
Costa Rica
Japonsko
Rakousko
Česká republika
Jihoafrická republika
Řecko
Dominikánská republika
Keňa
Slovensko
El Salvador
Kolumbie
Srbsko
Ghana
Mexiko
Španělsko
Guatemala
Německo
Švédsko
Honduras
Nicaragua
Švýcarsko
Hong Kong
Nigerie
Taiwan
Nový Zéland
Velká Británie

Martina Joneková
Google ČR

Buďte zákazníkům blíž díky telefonním číslům pro přesměrování Google

Možnost zavolat do firmy často rozhoduje o tom, jestli potenciální zákazník nákup skutečně dokončí. Plných 61 % uživatelů vyhledávajících na mobilních zařízeních pokládá za velmi důležité, aby během nákupního procesu mohli ve fázi samotného nákupu zavolat do firmy.1 Měření těchto volání do firmy je nezbytným předpokladem k tomu, abyste dobře znali hodnotu reklam ve Vyhledávání Google a informovanými rozhodnutími získávali nové zákazníky. S potěšením proto oznamujeme zavedení čísel pro přesměrování Google v České republice.
Tlačítko pro volání v reklamě ve vyhledávání, jak se zobrazuje na mobilním zařízení


Seznamte se s čísly pro přesměrování Google

Čísla pro přesměrování Google jsou důležitá pro měření telefonních hovorů získaných z reklam ve Vyhledávání Google. Použijete-li v rozšíření o volání či kampaních pouze pro volání čísla pro přesměrování Google, přiřadíme vaší reklamě dynamicky jedinečné telefonní číslo. Když zákazník na toto číslo zavolá, služba AdWords hovor přesměruje na telefonní číslo vaší firmy. Zároveň vám poskytne užitečné informace o místní předvolbě volajícího, o délce hovoru a o tom, zda byl hovor přijat.

Mnoho lidí vyhledávajících místní firmy volá raději na telefonní číslo s jasně uvedenou místní předvolbou. Proto se budou čísla pro přesměrování Google zobrazovat pokud možno jako místní čísla pro přesměrování Google. Pokud vaše firma sídlí například v Praze, budou v reklamách uvedena čísla pro přesměrování Google s místní předvolbou „2“.

Společnosti jako B12 Agency a Cetelem již čísla pro přesměrování Google používají. Snaží se získat přesnější údaje o hovorech a vylepšit výkon svých kampaní:

„Spolupracujeme s předními telekomunikačními operátory, jako jsou například Orange a Jazztel. Díky reklamám s možností volání mohou zákazníci při vyhledávání přímo kontaktovat prodejce. Na základě čísel pro přesměrování Google můžeme přesněji měřit hovory pocházející z rozšíření o volání i hovory pocházející z webu. Můžeme změřit, které části našich kampaní získávají nejvíce hovorů a které naopak potenciální zákazníky nelákají. Máme tedy lepší podklady pro optimalizaci kampaní a dosahujeme vysokého konverzního poměru – 30% prodeje potenciálním zákazníkům z telefonních hovorů.“
– Manuel Jurado, výkonný ředitel společnosti B12 Agency
„Telefonní hovory tvoří výraznou část našeho podnikání. Přestože roste naše internetové obchodování, jsou telefonní hovory stále spolehlivým a důležitým zdrojem potenciálních zákazníků pro nové prodeje i pro dodatečné či křížové prodeje stávajícím zákazníkům. Čísla pro přesměrování Google nám umožnila propojit online a offline kanály a lépe tak porozumět potřebám svých zákazníků a analyzovat jejich konverzní trasy. Účinnou optimalizací kampaní nebo i konkrétních klíčových slov zvyšujeme výkon celého webu i telefonních hovorů. Na základě těchto údajů jsme vylepšili kampaně a zvýšili počet hovorů o 5 %.“
– Daniel Gorol, specialista online marketingu, Cetelem

Kliknutí vedoucí k telefonním hovorům z vašeho webu

Reklamy pouze pro volání a rozšíření o volání jsou sice velmi účinné, ale mnozí zákazníci do firmy volají, až když kliknou na reklamu Google a zjistí si další informace o nabízených produktech a službách. Konverze z volání z webových stránek je výkonný nástroj, který na web dynamicky vkládá číslo pro přesměrování Google, a umožňuje tak identifikovat a měřit hovory uskutečněné po kliknutí na reklamu Google. Když někdo klikne na telefonní číslo uvedené na vašem webu, případně ho přímo vytočí na telefonu, můžete hovor i jeho hodnotu zpětně přiřadit klíčovému slovu a reklamě, které zákazníka přivedly na vaše stránky.

Maximalizace hodnoty hovoru

Kromě toho, že čísla pro přesměrování Google měří konverze z volání, umožňují také přiřazovat hodnotu konverze. Firma může například přiřadit ekonomickou hodnotu hovorům trvajícím déle než 5 minut. Na základě měření těchto hovorů můžete automaticky optimalizovat své nabídky pro klíčová slova tak, aby vám přinesla více hodnotných hovorů. K tomu slouží Cílová návratnost investic do reklamy (ROAS). Tato flexibilní strategie nabídek zohledňuje signály, jako je například zařízení, lokalita a denní doba, a na jejich základě upravuje nabídky do aukcí tak, aby se maximalizovala hodnota konverzí z volání. Zároveň vám pomůže dosáhnout stanovených obchodních cílů.
Další informace

Díky zavedení čísel pro přesměrování Google nyní můžete vytvářet přehledy metrik volání a konverzí z volání, měřit konverze z volání z webu a optimalizovat nabídky tak, abyste získali více cenných telefonních hovorů. Další informace o všech těchto službách naleznete v centru nápovědy AdWords. Můžete si také přečíst naše doporučené postupy pro maximalizaci výkonu z hlediska telefonních hovorů.

Autor příspěvku: Amit Agarwal, produktový manažer, AdWords

1Think with Google, The Role of Click to Call in the Path to Purchase, září 2013


* Místní čísla pro přesměrování Google nejsou k dispozici vždy. V takovém případě se reklama zobrazí s bezplatným číslem pro přesměrování Google.

Co nás dělá lidmi?

Filmař a umělec Yann Arthus-Bertrand strávil poslední 3 roky cestováním po 60 zemích světa a vyzpovídal více než 2000 lidí v desítkách jazyků. Chtěl tak najít odpověď na jedinou otázku: Co nás dělá lidmi? Výsledkem je dokumentární film HUMAN, který prezentuje příběhy bojovníků za svobodu na Ukrajině, farmářů v Mali, amerických vězňů v celách smrti a dalších. Jádrem filmu jsou témata, která nás spojují: láska, odpuštění, spravedlnost a budoucnost naší planety.

Spojili jsme se s Arthus-Bertrandem, abychom i od vás dostali odpověď na otázku #WhatMakesUsHUMAN. Pět let po úspěchu Yannova prvního filmu HOME můžete zhlédnout jeho novinku HUMAN zcela zdarma na YouTube a Google Play, záběry ze zákulisí pak v Kulturním institutu Google.

Sledujte prodlouženou verzi filmu na YouTube a Google Play

Od 12. září bude exkluzivně na Google Play a YouTube k dispozici režisérská verze HUMAN. Prodloužená série tří 90minutových snímků bude lokalizovaná do angličtiny, francouzštiny, ruštiny, španělštiny, arabštiny a portugalštiny. Další záběry včetně rozhovorů s generálním tajemníkem OSN Ban-Ki Moonem, bojovnicí za práva zvířat Jane Goodall a herečkou Cameron Diaz se objeví pouze na YouTube.

Prozkoumejte HUMAN s Kulturním institutem Google

V Kulturním institutu Google najdete zajímavosti o původu filmu a k poslechu se nabízí vtipné historky z natáčení od jeho tvůrců. Také si můžete prohlédnout 6 exkluzivních výstav s fotkami a videi ze zákulisí, které zachycují postavy filmu v situacích každodenního života. Nevynechejte ani snímky zdůrazňující úžasné záběry shora, které jsou pro Arthus-Bertrandovu tvorbu typické.

Více o projektu najdete na odkazu g.co/humanthemovie nebo v mobilní aplikaci HUMAN Behind The Scenes. Nezapomeňte nám sdělit svůj názor na sociálních sítích s připojeným hashtagem #WhatMakesUsHUMAN.

Martina Joneková
Google ČR