Blogy

Strana 1 z 6712345...102030...Poslední »

Buďte zákazníkům blíž díky telefonním číslům pro přesměrování Google

Možnost zavolat do firmy často rozhoduje o tom, jestli potenciální zákazník nákup skutečně dokončí. Plných 61 % uživatelů vyhledávajících na mobilních zařízeních pokládá za velmi důležité, aby během nákupního procesu mohli ve fázi samotného nákupu zavolat do firmy.1 Měření těchto volání do firmy je nezbytným předpokladem k tomu, abyste dobře znali hodnotu reklam ve Vyhledávání Google a informovanými rozhodnutími získávali nové zákazníky. S potěšením proto oznamujeme zavedení čísel pro přesměrování Google v České republice.
Tlačítko pro volání v reklamě ve vyhledávání, jak se zobrazuje na mobilním zařízení


Seznamte se s čísly pro přesměrování Google

Čísla pro přesměrování Google jsou důležitá pro měření telefonních hovorů získaných z reklam ve Vyhledávání Google. Použijete-li v rozšíření o volání či kampaních pouze pro volání čísla pro přesměrování Google, přiřadíme vaší reklamě dynamicky jedinečné telefonní číslo. Když zákazník na toto číslo zavolá, služba AdWords hovor přesměruje na telefonní číslo vaší firmy. Zároveň vám poskytne užitečné informace o místní předvolbě volajícího, o délce hovoru a o tom, zda byl hovor přijat.

Mnoho lidí vyhledávajících místní firmy volá raději na telefonní číslo s jasně uvedenou místní předvolbou. Proto se budou čísla pro přesměrování Google zobrazovat pokud možno jako místní čísla pro přesměrování Google. Pokud vaše firma sídlí například v Praze, budou v reklamách uvedena čísla pro přesměrování Google s místní předvolbou „2“.

Společnosti jako B12 Agency a Cetelem již čísla pro přesměrování Google používají. Snaží se získat přesnější údaje o hovorech a vylepšit výkon svých kampaní:

„Spolupracujeme s předními telekomunikačními operátory, jako jsou například Orange a Jazztel. Díky reklamám s možností volání mohou zákazníci při vyhledávání přímo kontaktovat prodejce. Na základě čísel pro přesměrování Google můžeme přesněji měřit hovory pocházející z rozšíření o volání i hovory pocházející z webu. Můžeme změřit, které části našich kampaní získávají nejvíce hovorů a které naopak potenciální zákazníky nelákají. Máme tedy lepší podklady pro optimalizaci kampaní a dosahujeme vysokého konverzního poměru – 30% prodeje potenciálním zákazníkům z telefonních hovorů.“
– Manuel Jurado, výkonný ředitel společnosti B12 Agency
„Telefonní hovory tvoří výraznou část našeho podnikání. Přestože roste naše internetové obchodování, jsou telefonní hovory stále spolehlivým a důležitým zdrojem potenciálních zákazníků pro nové prodeje i pro dodatečné či křížové prodeje stávajícím zákazníkům. Čísla pro přesměrování Google nám umožnila propojit online a offline kanály a lépe tak porozumět potřebám svých zákazníků a analyzovat jejich konverzní trasy. Účinnou optimalizací kampaní nebo i konkrétních klíčových slov zvyšujeme výkon celého webu i telefonních hovorů. Na základě těchto údajů jsme vylepšili kampaně a zvýšili počet hovorů o 5 %.“
– Daniel Gorol, specialista online marketingu, Cetelem

Kliknutí vedoucí k telefonním hovorům z vašeho webu

Reklamy pouze pro volání a rozšíření o volání jsou sice velmi účinné, ale mnozí zákazníci do firmy volají, až když kliknou na reklamu Google a zjistí si další informace o nabízených produktech a službách. Konverze z volání z webových stránek je výkonný nástroj, který na web dynamicky vkládá číslo pro přesměrování Google, a umožňuje tak identifikovat a měřit hovory uskutečněné po kliknutí na reklamu Google. Když někdo klikne na telefonní číslo uvedené na vašem webu, případně ho přímo vytočí na telefonu, můžete hovor i jeho hodnotu zpětně přiřadit klíčovému slovu a reklamě, které zákazníka přivedly na vaše stránky.

Maximalizace hodnoty hovoru

Kromě toho, že čísla pro přesměrování Google měří konverze z volání, umožňují také přiřazovat hodnotu konverze. Firma může například přiřadit ekonomickou hodnotu hovorům trvajícím déle než 5 minut. Na základě měření těchto hovorů můžete automaticky optimalizovat své nabídky pro klíčová slova tak, aby vám přinesla více hodnotných hovorů. K tomu slouží Cílová návratnost investic do reklamy (ROAS). Tato flexibilní strategie nabídek zohledňuje signály, jako je například zařízení, lokalita a denní doba, a na jejich základě upravuje nabídky do aukcí tak, aby se maximalizovala hodnota konverzí z volání. Zároveň vám pomůže dosáhnout stanovených obchodních cílů.
Další informace

Díky zavedení čísel pro přesměrování Google nyní můžete vytvářet přehledy metrik volání a konverzí z volání, měřit konverze z volání z webu a optimalizovat nabídky tak, abyste získali více cenných telefonních hovorů. Další informace o všech těchto službách naleznete v centru nápovědy AdWords. Můžete si také přečíst naše doporučené postupy pro maximalizaci výkonu z hlediska telefonních hovorů.

Autor příspěvku: Amit Agarwal, produktový manažer, AdWords

1Think with Google, The Role of Click to Call in the Path to Purchase, září 2013


* Místní čísla pro přesměrování Google nejsou k dispozici vždy. V takovém případě se reklama zobrazí s bezplatným číslem pro přesměrování Google.

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Co nás dělá lidmi?

Filmař a umělec Yann Arthus-Bertrand strávil poslední 3 roky cestováním po 60 zemích světa a vyzpovídal více než 2000 lidí v desítkách jazyků. Chtěl tak najít odpověď na jedinou otázku: Co nás dělá lidmi? Výsledkem je dokumentární film HUMAN, který prezentuje příběhy bojovníků za svobodu na Ukrajině, farmářů v Mali, amerických vězňů v celách smrti a dalších. Jádrem filmu jsou témata, která nás spojují: láska, odpuštění, spravedlnost a budoucnost naší planety.

Spojili jsme se s Arthus-Bertrandem, abychom i od vás dostali odpověď na otázku #WhatMakesUsHUMAN. Pět let po úspěchu Yannova prvního filmu HOME můžete zhlédnout jeho novinku HUMAN zcela zdarma na YouTube a Google Play, záběry ze zákulisí pak v Kulturním institutu Google.

Sledujte prodlouženou verzi filmu na YouTube a Google Play

Od 12. září bude exkluzivně na Google Play a YouTube k dispozici režisérská verze HUMAN. Prodloužená série tří 90minutových snímků bude lokalizovaná do angličtiny, francouzštiny, ruštiny, španělštiny, arabštiny a portugalštiny. Další záběry včetně rozhovorů s generálním tajemníkem OSN Ban-Ki Moonem, bojovnicí za práva zvířat Jane Goodall a herečkou Cameron Diaz se objeví pouze na YouTube.

Prozkoumejte HUMAN s Kulturním institutem Google

V Kulturním institutu Google najdete zajímavosti o původu filmu a k poslechu se nabízí vtipné historky z natáčení od jeho tvůrců. Také si můžete prohlédnout 6 exkluzivních výstav s fotkami a videi ze zákulisí, které zachycují postavy filmu v situacích každodenního života. Nevynechejte ani snímky zdůrazňující úžasné záběry shora, které jsou pro Arthus-Bertrandovu tvorbu typické.

Více o projektu najdete na odkazu g.co/humanthemovie nebo v mobilní aplikaci HUMAN Behind The Scenes. Nezapomeňte nám sdělit svůj názor na sociálních sítích s připojeným hashtagem #WhatMakesUsHUMAN.

Martina Joneková
Google ČR

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Pracujte s videem v AdWords naplno – všechny kampaně TrueView teď najdete přímo v AdWords


Zřejmě víte, že videokampaně TrueView se v AdWords vytvářejí a spravují ve zvláštní sekci. Zřejmě víte i to, jak otravné je neustále přeskakovat tam a zpět, když chcete vytvářet přehledy zahrnující všechny vaše kampaně a na jejich základě optimalizovat výkon. A ještě otravnější je, že u videokampaní nemůžete využít nástroje AdWords pro hromadné zpracování. Dnes pro vás však, přátelé, máme dobrou zprávu: tyto nepříjemnosti jsou už minulostí. Videokampaně TrueView budou od nynějška spolu s kampaněmi ve Vyhledávání, v Obsahové síti a v Nákupech Google součástí základního rozhraní AdWords.

Díky jednoduchosti společného rozhraní a konzistentnímu uživatelskému dojmu je nyní v AdWords snazší provádět optimalizaci napříč různými typy kampaní. Kromě toho máte k dispozici výkonné nástroje pro hromadnou správu, které vám při práci s více kampaněmi TrueView najednou ušetří čas a námahu. A díky tomu, že nyní všechny typy kampaní sdílejí stejnou strukturu, můžeme rychleji než kdykoli dříve rozšiřovat videokampaně o nové funkce.

Rádi bychom vám to všechno předvedli trochu podrobněji…

V levém horním rohu se nachází volič typu kampaně. Pomocí něj můžete zobrazit jen kampaně určitého typu. Například vyberete-li položku Videokampaně, zobrazí se přehled vašich kampaní připomínající AdWords pro video – uvidíte tedy pouze ty karty a sloupce, které jsou nejužitečnější pro správu videokampaní. A nejlepší na tom je, že si systém vaše předvolby sloupců pamatuje, takže je při přepínání mezi různými výběry dat a typy kampaní nemusíte pořád dokola měnit.

Další změnou je, že skupiny cílení nahrazujeme reklamními sestavami, které tvoří základní stavební prvky kampaní ve Vyhledávání, v Obsahové síti a v Nákupech Google. Každá reklamní sestava teď bude mít jeden z formátů TrueView, buď In-stream nebo In-display. Každá reklamní sestava má tedy sice jen jeden formát, kampaně ale mohou obsahovat víc reklamních sestav, takže stále můžete v rámci jedné kampaně spouštět reklamy In-stream i In-display. Chcete-li vytvořit novou kampaň, klikněte na tlačítko + KAMPAŇ, poté na nový typ Videokampaň a v jednotlivých kampaních vytvořte nové reklamní sestavy kliknutím na tlačítko +REKLAMNÍ SESTAVA.Díky tomu, že se kampaně TrueView připojily k ostatním kampaním v AdWords, budete mít přístup ke spoustě užitečných funkcí, které vám mohou pomocí se správou, optimalizací a tvorbou přehledů na účtech s mnoha kampaněmi. Například hromadné úpravy přímo v uživatelském rozhraní umožňují modifikovat údaje ve více kampaních najednou, aniž byste museli opouštět uživatelské rozhraní. Funkce hromadné nahrávání umožňuje stáhnout snímek stavu kampaní, provést v něm hromadně změny a nahrát je v reálném čase zpět na účet. Díky funkci plánování přehledů můžete navíc nastavit časový plán automatického vytváření přehledů a nechat je pravidelně rozesílat e-mailem uživatelům účtu.Širší možnosti teď nabízí také vytváření přehledů o videokampaních, v nichž můžete výsledky filtrovat podle různých kritérií, jako je třeba název kampaně, štítek, náklady nebo konverze.Na známých místech v AdWords dále najdete oblíbené funkce videokampaní. Například remarketing videokampaní se nyní nachází ve sdílené knihovně AdWords a propojení s účtem YouTube najdete v sekci Propojené účty. Na nové kartě Videokampaně navíc najdete analýzy svých videoreklam, na kartě Cílení videoreklam pak budete moci spravovat cílení.Ať je vaším cílem podpořit přímou odezvu nebo budovat značku, máte nyní k dispozici jednotný nástroj, který vám pomůže naplnit všechny vaše budoucí marketingové cíle. Ode dneška můžete upgradovat své kampaně na novou strukturu reklamních sestav a rozloučit se s dobou, kdy jste museli kampaně TrueView hledat v sekci Všechny videokampaně. Chcete-li provést upgrade, přejděte kliknutím na volbu Všechny videokampaně k AdWords pro video (ještě jednou, na rozloučenou) a poté kliknutím na Centrum pro upgrade snadno upgradujte všechny své kampaně najednou. A nebojte se, všechny historické statistiky a cílení budou zachovány (chcete-li je zobrazit, přejděte na úroveň kampaně). Pokud se vám nové funkce pro videokampaně zamlouvají, ale raději se nechcete do upgradu pouštět sami, žádný problém.Za šest měsíců začneme kampaně upgradovat automaticky.Autoři příspěvku: tým dříve známý jako AdWords pro video
Lane Shackleton, produktový manažer skupiny
Ammar Ibrahim, produktový manažer
Avi Fein, produktový manažer

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Google mění svůj vzhled

Za posledních 17 let se Google hodně změnil. Rozšířili jsme nabídku našich služeb a produktů, ale i jsme měnili jejich vzhled. Dnes přinášíme další změny:

Proč to tedy nyní děláme? Kdysi dávno byl Google jedno místo, na které jste se dostali pouze z jednoho zařízení, stolního počítače. V dnešní době lidé přicházejí s Googlem do styku pomocí mnoha platforem, aplikací a zařízení – často vše během jednoho dne. Od Googlu se dnes očekává, že vám pomůže, kdykoliv a kdekoliv ho potřebujete, ať už je to na vašem mobilním telefonu, televizi, hodinkách, ovládacím panelu auta a ano, dokonce i na počítači!

Dnes představujeme novou vizuální identitu, která odráží tuto skutečnost a ukazuje vám magickou práci Googlu dokonce i na těch nejmenších displejích. Jak vidíte, uchopili jsme logo a další prvky vizuální identity Googlu, které byly stvořeny pro jednu stránku internetového vyhledávače v počítači, a uzpůsobili jsme je pro svět plynulé “počítačové” komunikace bez ohledu na způsob zadávání informací (dotykové, klávesové i hlasové) do nekonečného množství zařízení.

Neříkáme vám jen jednoduše, že používáte Google, ale také vám ukazujeme, jak pro vás Google pracuje – co dělá, aby pochopil, co myslíte, a vybral přesně ty informace, které v daný moment potřebujete. Například se loučíme s malou modrou ikonkou “g” a nahrazujeme ji symbolem, který vychází z loga. Zároveň vám nové prvky jako mikrofon v barvách Googlu pomáhají s Googlem komunikovat, ať už hovoříte, nebo píšete na klávesnici či na dotykovém displeji.

Toto není první a pravděpodobně ani poslední příležitost, kdy měníme náš vzhled, ale myslíme si, že právě ta dnešní je výbornou příležitostí uvědomit si všechny cesty, jak pro vás Google pracuje napříč Vyhledáváním, Mapami, Gmailem, Chromem a mnoha dalšími službami. Jak vidíte, celý systém propojuje to nejlepší z Googlu (jednoduchost, barevnost a přátelskost) a upravuje je pro časy, kdy více než kdykoliv dříve vyžadujeme plynulý přechod mezi všemi “věcmi” připojenými k internetu.

Náš nový design začnete postupně potkávat ve všech našich produktech. Doufáme, že se vám bude líbit tak jako nám!

Autoři příspěvku: Tamar Yehoshua, VP, Product Management a Bobby Nath, Director of User Experience

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Inzerenti a vývojáři nyní mohou využívat reklamy ve vyhledávání na Google Play a nové nástroje na propagaci aplikací


Lidé se každý den nesčetněkrát obracejí na své telefony ve chvílích, kdy potřebují něco vědět, někam se dostat, chtějí něco udělat nebo něco koupit. A s takto jasnými záměry často sahají po aplikacích, které jim mají pomoci dosáhnout cíle. Běžci, kteří právě začali trénovat na maraton, mohou například vyhledávat aplikace sloužící k „měření vzdálenosti“. Gurmáni zas vyhledávají „restaurant“, když chtějí zjistit, jaký podnik ve městě právě frčí. A častí cestovatelé zase třeba vyhledávají „nejoblíbenější hry“, aby si ukrátili čas před dlouhým letem. Vyhledávání je ve skutečnosti jedním z hlavních důvodů k instalacím aplikací z Obchodu Play.


Proto investujeme do nových způsobů, které lidem pomáhají objevovat aplikace pomocí reklam ve vyhledávání na Google Play, a inovujeme technologie usnadňující inzerentům správu kampaní a umožňující vývojářům lepší měření.

Už jsou tu: Reklamy ve vyhledávání na Google Play

Reklamy ve vyhledávání na Google Play jsou už ode dneška k dispozici všem inzerentům a vývojářům, kteří na AdWords používají kampaně s reklamami ve Vyhledávací síti vyzývajícími k instalaci aplikací.

Dosah Google Play je více než 1 miliarda lidí, kteří ve více než 190 zemích používají zařízení se systémem Android. S tak velkým zásahem mohou reklamy ve vyhledávání na Google Play spotřebitelům přinést nové možnosti, jak objevit aplikace, které by jinak možná přehlédli, a vývojářům mohou pomoci posílit povědomí o jejich aplikacích. Společnosti Booking.com a Nordeus už rozšířili svou strategii pro mobilní aplikace o reklamy ve vyhledávání v Google Play.

Lepší měření konverzí pro Android

Zatímco rozšiřujeme možnosti, jakými mohou vývojáři propagovat své aplikace, snažíme se také poskytovat takové nástroje k měření konverzí, které fungují hladce napříč kanály a spolupracují s jakýmkoli měřicím řešením, které se daný vývojář rozhodne používat. Proto zavádíme metodu První spuštění aplikace na Androidu, což je nové řešení měření konverzí, které měří případy, kdy uživatel poprvé spustí aplikaci po kliknutí na reklamu a dokončení instalace aplikace na zařízení se systémem Android. Kromě toho, že toto nové řešení umožňuje měření konverzí u aplikací získaných z Vyhledávací sítě, Obsahové sítě i z YouTube, mohou díky němu vývojáři také lépe dát do souvislosti počet konverzí zjištěný v AdWords s údaji uvedenými v měřicích řešeních třetích stran. První spuštění aplikace je standardní typ konverze u řešení třetích stran. Proto spolupracujeme s významnými partnery, jako jsou společnosti Tune, AppsFlyer, Kochava, Adjust a Apsalar, a snažíme se zajistit konzistenci údajů a poskytnout vývojářům možnost volně používat optimalizační funkce a přehledy jak v AdWords, tak v jakýchkoli řešeních třetích stran, která si vyberou.


Ještě snazší škálování reklam vyzývajících k instalaci aplikací v sítích Google

Za několik týdnů bude díky Univerzálním kampaním propagujícím aplikace ještě snadnější propagovat aplikaci na Google Play a všech službách Googlu včetně Vyhledávání, YouTube, sítě AdMob v aplikacích a webových stránek 2M+ v Obsahové síti Google. Stačí nám sdělit obsah reklamy, koho chcete zasáhnout, výši rozpočtu a cílovou cenu za instalaci. O zbytek se postaráme my.

Ekosystém aplikací se neustále rozvíjí a my se snažíme vytvářet takové produkty, které vývojářům pomáhají dostat jejich aplikace právě k takovým uživatelům, pro něž se nejvíce hodí a kteří si je oblíbí. Doplnili jsme reklamy ve vyhledávání na Google Play, vylepšili měření konverzí na Androidu a zjednodušili správu kampaní pomocí Univerzálních kampaní propagujících aplikace. Doufáme, že tyto nové nástroje a nově aktualizovaný průvodce doporučenými postupy přinesou naší komunitě aplikačních vývojářů ještě větší úspěchy.

Napsal Surojit Chatterjee, ředitel produktového managementu reklam pro mobilní vyhledávání

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

AdWords Akademie – Znáte již všechna rozšíření reklamy

V tomto díle si ukážeme několik rozšíření reklamy Google AdWords. Rozšíření se u reklamy vyplatí a to hned dvakrát. Za prvé přináší uživatelům zajímavé informace, s kterými navíc mohou interaktivně pracovat. A za druhé Vaše reklama je s rozšířením reklamy větší a máte tak šanci uživatele rychleji zaujmout. Rozšíření reklamy jdou často ruku v ruce s vyšší mírou prokliku reklamy, která má pozitivní vliv na skóre kvality a tedy i vyšší pozici Vaší reklamy. Navíc pokud jsou v aukci dvě reklamy se stejným hodnocením, tak systém preferuje zobrazení reklamy s rozšířením, protože tato reklama přináší uživatelům více informací a tedy i větší hodnotu.

AdWords Akademie je série online školení. Jedná se o krátká videa, ve kterých vás naučíme vše nezbytné pro váš úspěch s online reklamou Google AdWords. AdWords Akademie je vhodná i pro úplné začátečníky ve světě online inzerce.
Webináře můžete sledovat online na našem YouTube kanálu Google Partners CZ/SK
Tento playlist obsahuje následující videa:

Rozšíření o podstránky                       ◦ Rozšíření o sociální sítě
Rozšíření o lokalitu                             ◦ Rozšíření o recenzi
Rozšíření o popisky                            ◦ Rozšíření o aplikaci

Na konci videa můžete vidět v pravém horním rohu odkaz na karty, které vás navedou na další doporučené video. U některých videí je pod videem v komentáři odkaz na tzv. “Navigátor”, který vám ukáže nastavení přímo v účtu AdWords, také tam můžete nalézt další užitečné odkazy.

V sekci webinářů na Fóru Google AdWords se určitě zapojte do diskuse. V téže sekci budeme pravidelně informovat o novém online školení.

Přejeme vám hezký den
Marek Bubeník

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Zavedení automatizovaných rozšíření pro reklamy v Nákupech (reklamy s produktovými informacemi)

Neustále hledáme způsoby, jak nabídnout kvalitní a relevantní informace zákazníkům, kteří vyhledávají, porovnávají a dělají si průzkum. Zároveň vám chceme nabídnout možnosti, jak odlišit své výrobky a vyniknout na Googlu.

Propagační text, volitelná zpráva přidávaná ke skupinám vašich reklam ve službě AdWords, byl naším prvním pokusem. Zjistili jsme, že mnozí z vás využívají propagační text ke zdůraznění speciálních nabídek nebo dopravy zdarma. Proto vám dnes s potěšením představujeme automatizovaná rozšíření pro reklamy v Nákupech (reklamy s produktovými informacemi).
Automatizovaná rozšíření pro reklamy v Nákupech
Nové rozšíření se zobrazují u vašich reklam v Nákupech (reklam s produktovými informacemi) bez další práce a nákladů. Využívají stávající informace, které jste zadali v nastavení Merchant Center a ve zdroji dat, k automatickému zobrazení informací o dopravě zdarma nebo o snížení ceny, a to způsobem, který je pro nakupující srozumitelný a stravitelný.

Ukončení používání propagačních textů
Z úvodních výsledků jsme zjistili, že nakupující dávají přednost těmto novým automatizovaným rozšířením před propagačními texty. Přinášejí inzerentům také vyšší míru prokliků. Proto na konci září 2015 ukončíme používání propagačních textů a místo nich budeme častěji zobrazovat automatizovaná rozšíření.
Uživatelé, kteří používají propagační texty, nemusejí podnikat žádné kroky. Vaše reklamy to jinak neovlivní a nadále se budou zobrazovat nakupujícím na Googlu. Více informací o automatizovaných rozšířeních najdete také v našem centru nápovědy.
Autor: Tom Beyer, produktový manažer, Nákupy Google

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Tipy pro reklamní texty, klíčová slova a strukturu účtu AdWords – AdWords Akademie


Dnešní část se zaměřuje na základní tipy pro tvorbu reklamních textů, seznamů klíčových slov a také se blíže podíváme na strukturu účtu, která hraje důležitou roli pro skóre kvality a tedy i určení pozice Vaší reklamy. V posledním videu se dozvíte více o aukci reklam a jakým způsobem systém určuje pozice reklam ve vyhledávání. Většina školení je v českém jazyce, ale některé části mohou být i slovensky.


AdWords Akademie je série online školení. Jedná se o krátká videa, ve kterých vás naučíme vše nezbytné pro váš úspěch s online reklamou Google AdWords. AdWords Akademie je vhodná i pro úplné začátečníky ve světě online inzerce.

Webináře můžete sledovat online na našem YouTube kanálu Google Partners CZ/SKNa konci videa můžete vidět v pravém horním rohu odkaz na karty, které vás navedou na další doporučené video. U některých videí je pod videem v komentáři odkaz na tzv. “Navigátor”, který vám ukáže nastavení přímo v účtu AdWords, také tam můžete nalézt další užitečné odkazy.

V sekci webinářů na Fóru Google AdWords, se budete moci zapojit do diskuse. V téže sekci budeme pravidelně informovat o novém online školení.

Přejeme vám hezký den
Marek Bubeník

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Překladač Google vizuálně překládá už i do češtiny

Aplikace Překladač Google vám již umožňuje v reálném case vizuálně překládat tištěné texty v sedmi jazycích. Stačí ji otevřít, kliknout na fotoaparát a namířit jej na text, který chcete přeložit – ceduli, seznam surovin, návod k použití, tlačítka na pračce, a uvidíte, jak se vám přímo před očima mění text na obrazovce v jiný jazyk. Nepotřebujete připojení k internetu ani mobilní data.


Dnes aplikaci Překladače Google opět vylepšujeme. Rozšiřujeme vizuální překlad o dvacet dalších jazyků a konverzační režim se stává rychlejší a plynulejší, aby ještě více lidí mohlo poznávat svět ve svém jazyce.

Google_Translate_CZECH.gif

Okamžitý překlad tištěného textu do 27 jazyků

Začínali jsme se sedmi jazyky – angličtinou, francouzštinou, němčinou, portugalštinou, ruštinou a španělštinou. Dnes přidáváme možnost překládat mezi angličtinou a bulharštinou, češtinou, dánštinou, filipínština, finština, holandštinou, chorvatštinou, indonézštinou, katalánštinou, litevštinou, maďarštinou, norštinou, polštinou, rumunštinou, slovenštinou, švédštinou, turečtinou a ukrajinštinou. Překládat můžete z angličtiny do těchto jazyků i z nich do angličtiny. Navíc je možné překládat z angličtiny do hindštiny a thajštiny.
Chcete-li zkusit překládat do těchto jazyků, spusťte aplikaci Překladač Google, nastavte angličtinu a jazyk, který chete přeložit, a klikněte na tlačítko fotoaparátu; budete vyzváni ke stažení malého jazykového balíčku (2MB) pro každý jazyk.


Jste připraveni se podívat na všechny tyto jazyky v akci?


Komunita nadšenců nám pomáhá zlepšovat překlady každý den

Nevylepšujeme však pouze naši aplikaci, ale i samotný překlad. Před rokem jsme spustili komunitu, jejíž členové pomáhají zlepšit jeho kvalitu. Díky milionům zapojených milovníků jazyků, jsme již zlepšili překlady více než 100 milionů slov a frází ve více než 90 jazykových kombinacích. Tato komunita je otevřená pro všechny, kteří chtějí svou znalostí cizích jazyků pomoci ostatním.


Dnešní aktualizace nám pomáhají dostat se o krok blíže tomu udělat z vašeho telefonu univerzální překladač, který boří jazykové bariéry tam, kde vám překáží v komunikaci a získávání informací, které potřebujete. Novinka bude dostupná pro zařízení s Androidem a iOS v průběhu nejbližších dní.


Martina Joneková
Google ČR

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Připomenutí: upgradujte své adresy URL do 1. července 2015


V únoru jsme oznámili zavedení upgradovaných adres URL, které urychlují a usnadňují správu vašich adres URL ve službě AdWords. S upgradovanými adresami URL budete moci spravovat své údaje pro vstupní stránky a měření odděleně pomocí nových polí cílové URL a měřicí šablony. V tomto videu se o výhodách upgradovaných adres URL dozvíte více.


Počínaje 1. červencem budou všichni inzerenti muset začít používat upgradované adresy URL místo koncových URL. Pokud jste své adresy URL již aktualizovali na upgradované adresy URL, jste připraveni a nic není potřeba. Pokud jste ale zatím adresy neupgradovali, přečtěte si, k jakým změnám od 1. července 2015 dojde u vašich reklam* a adres URL a jaké možnosti upgradu máte.

Změny od 1. července 2015

Od 1. července se připravte na následující změny:

  1. Nebude už možné vytvářet ani upravovat koncové URL. Jakékoli nové adresy URL budou muset být vytvořeny s použitím nových polí Upgradovaná adresa URL.
  2. Koncové URL budou automaticky přesunuty do nového pole cílové URL pro všechny reklamní sestavy ve vašem účtu, které neobsahují adresy URL s přesměrováním mezi doménami**. V účtu AdWords dostanete upozornění na jakékoli zbývající reklamní sestavy, které nebyly upgradovány.
  3. Všechny reklamy s koncovými URL, které nebyly aktualizovány na upgradované adresy URL, se během pár měsíců přestanou zobrazovat.O ukončení zobrazování reklam vás budeme informovat 30 dní předem prostřednictvím e-mailu a upozornění ve vašem účtu.

Časté dotazy


Přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy související s tímto upgradem.

Otázka: Musím upgradovat, když nepoužívám měření adres URL nebo když používám pouze automatické značkování?

Odpověď: Ne, můžete počkat na automatický upgrade od 1. července. Náš systém automaticky přesune vaše koncové URL do nových polí cílové URL a sloupce v přehledech budou aktualizovány podle těchto změn. Při automatickém upgradu nedojde k vynulování statistik výkonu reklam a reklamy nebudou muset znovu projít kontrolou, zda dodržují naše zásady.

Otázka: Které typy adres URL nebudou upgradovány automaticky a nakonec se přestanou zobrazovat?

Odpověď: Do této kategorie spadají adresy URL, které obsahují: přesměrování mezi doménami, parametr ValueTrack „{copy}“, měřicí parametry používající „{}“ kromě parametruAdWords ValueTrack nebo jinou doménu, než jaká je použitá ve viditelné URL reklamy. Tyto adresy URL prosím upgradujte manuálně do 1. července.

Otázka: Jak mám upgradovat adresy URL s přesměrováním mezi doménami?

Odpověď: Pro tyto adresy URL použijte základní nebo pokročilou metodu podle popisu v našem průvodci upgradem. Dejte pozor, abyste upgradovali pozastavené i aktivní adresy URL. Pokud potřebujete pomoci, obraťte se na dodavatele nástroje třetí strany.

Otázka: Budou při upgradu vynulovány statistiky reklam?

Odpověď: Chcete-li zachovat statistiky svých reklam, použijte automatickou nebo základní metodu upgradu nebo počkejte, až náš systém upgraduje vaše adresy URL automaticky. Vaše statistiky výkonu zůstanou zachovány a reklamy nebudou muset projít kontrolou dodržování zásad.

Pokud vám nevadí vynulování statistik reklam a chcete naplno využít výhody upgradovaných adres URL, použijte pokročilou metodu upgradu. Ta vám umožní použít nové měřicí šablony a parametry ValueTrack. Při změnách provedených po tomto upgradu vaše statistiky reklam nebudou vynulovány. 

Připomínáme, že budete mít stále přístup ke všem historickým statistikám výkonu svých odstraněných reklam prostřednictvím přehledů AdWords.

Otázka: Co musím dělat, když používám dynamické měřicí adresy URL?

Odpověď: Bude potřeba manuálně upgradovat vaše adresy URL pomocí základní metody upgradu před 1. červencem. Další informace

Další podrobnosti naleznete v sekci nejčastějších dotazů v našem průvodci upgradem.

Pomoc s upgradem

Tento upgrade vyžaduje vaši součinnost, a proto vám s ním chceme pomoci. Následující zdroje vám pomohou vybrat nejlepší možnost upgradu a provedou vás celým procesem.

Průvodce upgradem: Na stránce https://g.co/ads/upgradedurls si přečtěte, jak upgradovat adresy URL.
AdWords Editor 11.1: Adresy URL můžete upgradovat pomocí Editoru.
HOA: Podívejte na podrobný videonávod, jak upgradovat adresy URL pomocí hromadných tabulek.
Nástroj pro tvorbu adres URL: Vytvářejte adresy URL v novém formátu upgradovaných adres URL.
Zkouška adres URL: Vyzkoušejte své vstupní stránky a měřicí šablony.

Přejeme vám mnoho dalších úspěchů se službou AdWords. Potřebujete-li s upgradem pomoci, můžete nás kdykoli kontaktovat.

Autor příspěvku: Leo Sei, produktový manažer, Google AdWords


*Všude, kde hovoříme o reklamách, platí uvedené informace i pro adresy URL používané v klíčových slovech, odkazech na podstránky, automatickém cílení a dalších možnostech cílení ve Vyhledávací síti, Obsahové síti a Nákupech Google.

**Koncové URL využívající přesměrování mezi doménami (to znamená, že vaše adresy URL jsou přesměrovány na jiný web než vaši doménu) nemohou být upgradovány automaticky. Tyto adresy URL musíte upgradovat manuálně. Pomůže vám s tím náš průvodce upgradem.

Zdrojový článek se nachází na serveru Google Blog ČR.

Strana 1 z 6712345...102030...Poslední »

Doporučujeme

Ucelenou nabídku hromadných slev naleznete na slevovém portálu Slevy4U.cz.

Široký výběr grafických webových šablon pro tvorbu Vaší webové prezentace.

Pokud nevíte, co je to za nevyžádaný hovor, či kdo volal, zkuste službu KdoMiVolal.cz.

Nejvyšší mrakodrapy a budovy na světě a v ČR.

Vyzkoušejte vyhledávač telefonních čísel a zjistěte komu číslo patří.