4CZ
Tak trochu jiný web…

Představujeme videoreklamy s formáty TrueView

Videoreklamy TrueView, které jsme na YouTube představili minulý rok, divákům umožňují rozhodnout se, jaké reklamy chtějí zhlédnout. Prvním formátem, který jsme otestovali, byl TrueView in-stream. Jedná se o reklamu před videem, kterou mohou uživatelé přeskočit, přičemž inzerenti za přeskočené reklamy neplatí. Míra zhlédnutí, tedy procento diváků, kteří se na reklamu podívají až do konce, se pohybuje na úrovni 15–45 %. Přestože je možné přeskočit v průměru až 60 % všech reklam in-stream, každý den je jich na YouTube zhlédnuto více než 18 let.

I vy můžete využít TrueView a platit pouze tehdy, pokud diváci vaši reklamu zhlédnou. V České republice se můžete rozhodnout pro tyto tři formáty:1. Videoreklamy TrueView in-stream – Reklamy před videem, ve videu či za videem, které mohou diváci po 5 sekundách přeskočit. Platíte za zobrazení pouze v případě, že uživatel zhlédl alespoň 30 sekund reklamy (nebo celou reklamu, pokud je kratší).2. Videoreklamy TrueView in-search – Dříve označovány jako sponzorovaná videa. Pomocí klíčových slov můžete propagovat video spolu s výsledky vyhledávání na YouTube, nebo na stránce s výsledky vyhledávání videí Google. Po kliknutí mohou uživatelé videoreklamu přehrát na YouTube.

3. Videoreklamy TrueView in-display – Dříve označovány jako videa spouštěná kliknutím. Svou videoreklamu můžete zobrazovat spolu s doporučenými videi YouTube nebo jiným souvisejícím obsahem stránek v reklamní síti Google. Formát reklamy se bude lišit v závislosti na velikostech reklam a formátech zobrazení, které majitelé stránek podporují. Uživatelé mohou reklamu přehrát kliknutím.


Reklamní formáty TrueView byly původně vytvořeny jako experiment v USA, ale nyní jsou k dispozici i v Evropě. Vyzkoušet si je můžete i vy ve službě AdWords pro video, která je v současné době v beta verzi. Ta umožňuje inzerentům všech velikostí snadno vytvářet a spravovat videoreklamy prostřednictvím účtu AdWords.

Chcete-li začít experimentovat s jakýmkoli z výše uvedených formátů reklam TrueView, přihlaste se do svého účtu AdWords na adrese adwords.google.cz a kliknutím na příslušnou možnost vytvořte kampaň s videoreklamami. Podrobné pokyny naleznete v průvodci nastavením AdWords pro video.
Martina Ondrušová
Google ČR

Doporučujeme

Ucelenou nabídku hromadných slev naleznete na slevovém portálu Slevy4U.cz.

Kvalitní přírodní švédskou kosmetiku za dostupné ceny naleznete na OriflameKosmetika.cz.

Široký výběr grafických webových šablon pro tvorbu Vaší webové prezentace.

Pokud nevíte, co je to za nevyžádaný hovor, či kdo volal, zkuste službu KdoMiVolal.cz.

Nejvyšší mrakodrapy a budovy na světě a v ČR.

Vyzkoušejte vyhledávač telefonních čísel a zjistěte komu číslo patří.

Hledáte informace o telefonních čísel a nevíte komu neznámé číslo patří.